Održana humanitarna revija „Život je pista jednaka za sve“!

U srpskoj prestonici u galeriji „Božidar Adžija“,  održana je humanitarna revija „ Život je pista jednaka za sve“ posvećena danu Međunarodnog prava ljudi. Udruženje porodičnih žrtava nasilja „Hajr“ u Beogradu, za borbu protiv nasilja sa predsednicom g-đom Hajrijom Ramadini, okupile je humane ljude, akademske građane, predstavnike nacionalnih institucija, predstavnike Ministarstava i ambasada u Srbiji. Tim povodom, žene i umetnice su na velikom tepihu narandžaste boje koja simbolizuje borbu protiv nasilja, nosile gradsku nošnju predstavljajući narodnosti i tradiciju Maroka, Alžira, Palestine, Egipta, Grčke, Srbije i drugih država. Ovom revijom, svetu je poslata važna poruka očuvanja tradicije, sopstvene slobode, poštovanja i ljubavi.

Kulturni program manifestacije vodila je Marija Milanović, koja je premijerno predstavila i modele iz svoje modne kuće. Reviju je uveličala svojim prisustvom g-đa Žade Nikolić predsednica marokansko-srpskog društva. Ovo udruženje je aktivno tokom čitave godine, tako da učestvuju u mnogim manifestacijama sličnog karaktera.

في عرض الازياء الخيري الذي اقيم يوم 11نونبر ترتدي رئيسة ج.ص.ص.م جبدور وسروال من تصميم مغربي شكر للمصممة حنان ومعطف من تصميم الصربيةMilve Ignjatovic مطرز باليد لون ذهبي